Aktualizacja:

Terapia do małżeństw i par

Innym znanym rodzajem terapii, jest terapia małżeństw i par. Każda taka terapia, początkowo zaczyna się od konsultacji, na której jest obecny terapeuta oraz para. Podczas tej rozmowy, terapeuta proponuje, jak widzi dalszą formę pracy. Wszystko zależy tutaj od trudności i problemów danej pary oraz od wzajemnych racji małżeństwa między sobą.

Owe konsultacje trwają nieco dłużej niż zwykłe wizyty, ponieważ przeciętny czas trwania to 90 minut. Sesje odbywają się najczęściej przez kolejne 2-3 tygodnie. Pary, które potrzebują pomocy i zgłaszają się na ową terapię, najczęściej znajdują się w sytuacji kryzysowej i nie widzą innego rozwiązania, niż pomoc terapeuty.

 

Kryzys w związku dotyczy najczęściej zdrady któregoś z małżonków, problemów we wzajemnych relacjach między sobą oraz z innymi członkami rodziny, a także przeważają wtedy narastające ciągle konflikty. Terapeuta stara się przeprowadzić taką rozmowę, która pomoże znaleźć parze wyjście z nawet najgorszej sytuacji. W razie problemów w związku, warto zatem skorzystać z usług terapeuty.

Komentarze